תכנון מטבחים

 

 מהו תכנון מטבחים?

תכנון מטבחים הינו מושג מתחום העיצוב והבניה אשר חשוב ביותר לכל מי שנמצא בתהליך של מעבר דירה או שיפוצים הכוללים כמובן את חדר המטבח בבית. תכנון מטבחים מאפשר לנו ליצור את המטבח האידיאלי תוך שימוש במספר צעדים פשוטים וקלים שיסייעו לנו ליצור את המטבחים האיכותיים והפונקציונאלים שמתאימים לכם במיוחד. לפניכם רשימה של מספר צעדים קלים ופשוטים שיסייעו לכם בתהליך תכנון המטבחים ויהפכו אותו לקל נעים נוח ופשוט הרבה יותר...

צעד ראשון וחשוב במיוחד: ערכו רשימה

לפני שאתם מתחילים לברר מחירים, מידות ולעסוק בכל הפרטים הטכניים של תכנון מטבחים עצרו לרגע וחשבו- מהם הצרכים שלכם כמשפחה ואיך כדאי לעצב את המטבח כך שיוכל לענות על צרכים אלו- אם אתם משפחה שאוכלת הרבה טייק אווי כדאי לתכנן מקום קטן יותר לתנור וכיריים ומקום גדול יותר לפינת ישיבה או אי עם כסאות בר שיהיו פינה קבועה ונעימה לכל המשפחה לאכול בה. לעומת זאת אם המטבח הוא לב הבית ומתרחשת בו כל הזמן פעילות יש לוודא שנמצאים בו כל המוצרים הדרושים לשהייה נעימה בו כגון קולט אדים למניעת ריחות , כסאות נוחים ועיצוב פינת עבודה כגון אי שתהיה נוחה וכן שיש מרווח. לכל משפחה ההרגלים והצרכים שלה ולכן מומלץ מאוד להשקיע מחשבה ראשונית שתסייע לכם בתכנון המטבחים.

צעד שני: בצעו סקר שוק:

כיום קל מאוד להגיע לכל המידע הדרוש לכם- בלחיצה קטנה במחשב אתם יכולים להגיע לכל האצרים שיסייעו לכם בתכנון מטבחים- נגרים, מומרי חשמל ועוד- אין צורך לצאת מהבית כיוון שכל המידע נמצא לרשותכם באתרי האינטרנט. נצלו את הנגישות למידע על מנת להפוך את תהליך תכנון המטבחים לזול ויעיל יותר- השתמשו תחילה באתרי השוואת מחירים כך שתוכלו לתכנן את התקציב העומד לרשותכם וכן תוכלו לברר היכן מוכירם את המוצרים במחירים הטובים ביותר. בנוסף צרו קשר טלפוני עם בעלי החנויות ואולמות התצוגה וכך יחסך לכם זמן רב בשיטוט בין מקומות רבים ושונים.

צעד שלישי: עיינו בקטלוגים לעיצוב:

על מנת שתוכלו לקבל רעיונות שונים חדשניים ומגוונים מומלץ מאוד לעיין בקטלוגים לעיצוב ואדריכלות שיסייעו לכם בתהליך תכנון המטבחים. משם תוכלו לקבל רעיונות לשימוש בחומרים שונים, בצבעים מיוחדים ואפילו בסידור מקורי של המטבח עצמו ומכשירי החשמל בו. זהו מקור מידע המקצועי ביותר והמעודכן ביותר שיעומד לרשותכם ולכן מומלץ מאוד לא לוותר עליו.

צעד רביעי: סיירו באולמות התצוגה

את תכנון המטבחים ישלים כמובן סיור באולמות התצוגה שיאפשר לכם להתרשם מהמטבחים באופן אישי וכך לעצב את המטבח שתמיד רציתם. חברת שיפוצים מציעה מגוון פתרונות לתכנון ארון קיר במטבח באופן מקצועי.