מטבחים כפריים בעיצוב קלאסי – טיפים לצרכן

מטבח כפרי הוא אחד מהמטבחים המדוברים בישראל. הוא נחשב אהוב במיוחד על חובבי הבישול בשל כך שהוא יוצר אותנטיות ומשרה תחושת רוגע המחזירה את הנוסטלגיה של ימי העבר. במקבץ הטיפים שלפניכם תוכלו לקרוא על עיצוב מטבח כפרי. במאמר, נסקור דוגמאות ש פריטי מטבח מהותיים ונספק מידע על סוג עיצובם כך שיתאים לנוסח הכפרי.

טיפ לתכנון ארונות ומגירות האחסון

ארונות ומגירות אחסון של מטבח כפרי הם בגדול רב שכבתיים בדלתות שלהם. בחדרים בהם הארונות הם מעץ, מקובל לעצב כל דלת עם משקוף היקפי, ידית ולעתים גם פיתוח כלשהו או גילוף על פנים הדלת. לעומת זאת, בחדרי מטבח בהם הארונות בצבע זכוכית או מתכת, שמים בדרך כלל אמצעי רב שכבתי סמלי כמו ידית קטנה אך את הדלת עצמה מותירים חלקה. בשונה מכך, במטבח מודרני לרוב אין אפילו ידית על הדלת. לכן, כשאתם מתכננים ארונות רב שכבתיים בדלתות אתם מקרבים מאד את העיצוב להיות כפרי.

טיפ לתכנון משטחי העבודה

משטח עבודה של מטבח כפרי צריך להיות עשוי עץ או להיות עשוי מאבן או מקרמיקה דמויות עץ. בכך, אתם יוצרים מראה כפרי אותנטי גם ברחבת העבודה של המטבח ולא רק באזור פתרונות האחסון. כשהמטבח מאד גדול מומלץ לשים משטח עבודה נוסף באותו סגנון עיצוב שיתפקד כאי למטבח. מתחת לשני המשטחים הללו רצוי להטמיע דלתות ארון קטנות שיהוו המשכיות בקו הדקורטיבי שלהן לדלתות הארון העליונות במטבח הן בגוון והן בצורת הפתיחה והעיצוב.

טיפ לשילוב פרספקטיבה נכונה של רכיבי המטבח בחדר

מאד מומלץ לבחור רכיבי אחסון ומשטחי עבודה דקים לחדר קטן ורכיבי אחסון ומשטחי עבודה עבים לחדר גדול. בכך, אתם יוצרים מיקוד טוב כשאתם מתבוננים על המטבח: החדר לא ייראה עם פריטים חסרים או בולטים מדי אלא בדיוק כפי שהוא צריך להיראות. כמו כן, במידה והחלטתם לרכוש מטבח כפרי לא מצויד, רצוי לוודא כי אדריכלות הפנים שלו כוללת הכנות להטמעת מכשירים: מגרעת למקרר, מגרעת למדיח ומגרעת לתנור כיריים. בכך, אתם תהיו צפויים לשמור על צביונו של המטבח גם לאחר שתסדירו מכשירי חשמל ולא תצטרכו לשנות את קו העיצוב שכבר תכננתם עבורו.